Organizator:

ORLEN Driving Tour dla Fularczyka

Podziel się

Finałowy konkurs ORLEN Driving Tour o nagrodę ORLEN w fenomenalnym stylu wygrał Aleksander Fularczyk z luzakiem Filipem Nowackim powożąc końmi Nuta i Neptun. Tym samym zwyciężył w całym cyklu zawodów zajmując najwyższe miejsce na podium.

W drugim nawrocie finałowego konkursu ORLEN Driving Tour kibice TAURON Areny Kraków zobaczyli cztery zaprzęgi: Aleksandra Fularczyka, Bartłomieja Kwiatka, Rafała Paszyńskiego i Stanisława Janika.

Doskonale pojechał dziś Aleksander Fularczyk reprezentujący Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych Kwieki, który uzyskał najlepszy czas i nie popełnił żadnego błędu. To zwycięstwo dało mu wygraną w całym cyklu ORLEN Driving Tour, który zakończył z 67. punktami na koncie.

- Porównując ten cykl do zeszłorocznego, ten był dla mnie trudniejszy, ponieważ w zaprzęgach parokonnych margines błędu jest mniejszy i była tu też dużo silniejsza stawka zawodników, jak Bartek i Weronika Kwiatek czy Sandro Koalick. Pierwsze dwa konkursy w Warszawie pokazały mi w którym miejscu stawki jestem i nie chciałem tak tego zostawić. Wróciłem do domu, ciężko pracowałem z trenerem żeby wyeliminować wszystkie błędy oraz wrócić z końmi do najlepszej formy. Czułem przed Krakowem, że udało się uzyskać szczytową formę zarówno koni, jak i moją. Ostatecznie wszystko wyszło tak jak miało wyjść – taki był plan. Myślę, że najbardziej wzruszającym momentem dla mnie tego cyklu były zwycięstwo na CAVALIADZIE w Sopocie, ponieważ wjeżdżając na arenę nigdy nie spotkałem się z tak hucznym dopingiem kibiców, to było coś niesamowitego. Mam nadzieję, że zobaczymy się również w kolejnym tourze, do zobaczenia – powiedział Aleksander Fularczyk.

 

Drugie miejsce w konkursie i w rankingu, po zaciętej walce, zajął Bartłomiej Kwiatek. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Weronika Kwiatek.

Wyniki konkursu tutaj - https://livejumping.com/ap/event/9753/competition/142095

Ostatni konkurs w ramach CAVALIADY Future o nagrodę PKO Banku Polskiego wygrały dwie amazonki - w kategorii MINI najlepsza była Amelia Marszałek, a w kategorii MIDI Kinga Biszkowiecka. Zakończyliśmy też rywalizację sezonu w ramach rankingu CAVALIADA Future 2023/2024. Najlepsi zawodnicy w kategorii MINI i MIDI to kolejno: Amelia Marszałek i Aleksandra Lewicka, Ignacy Luboński i Zofia Reimann oraz Maja Głoskowska i Anna Korus.

Pełne wyniki tutaj – https://livejumping.com/ap/event/9753/competitions

Rankingi tutaj - https://krakow.cavaliada.pl/pl/zawodnicy/rankingi/

Relive z zawodów będzie dostępny - https://live.cavaliada.pl/

Organizatorem CAVALIADA Kraków jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Kraków, a partnerami Województwo Małopolskie i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.