Organizator:

Kierznowska i Badorette po raz 11

Podziel się

Aleksandra Kierznowska na Badorette wygrała konkurs zaliczany do światowego rankingu – Finał Średniej Rundy o nagrodę Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

Finał Średniej Rundy zaliczany do światowego rankingu zgromadził na starcie aż 53 pary. Gospodarz toru postawił przed zawodnikami dość trudne zadanie. Najtrudniejsza okazała się ostatnia linia z potrójnym szeregiem, ale błędy rozkładały się równo po całym parkurze. Ostatecznie do rozgrywki zakwalifikowało się 11 par. Tak jak mogliśmy się spodziewać, rozgrywa była bardzo interesująca i bardzo szybka. Ku uciesze publiczności wygrała 20-letnia Aleksandra Kierznowska na klaczy Badorette. Dla tej pary jest to już jedenaste zwycięstwo w konkursie zaliczanym do Światowego Rankingu.

- Brak mi słów. Czuję się niesamowicie i ogromnie się cieszę, że ponownie razem wygrywamy. Przed rozgrywką pomyślałam sobie – jedź jakbyś miała jechać Grand Prix. Trochę mnie chyba emocje poniosły do tego jednego oksera, jednak dzięki temu, że Badorette ma takie wielkie serce to się udało. Ta wygrana jest jej zasługą, tego, jakim jest koniem i jaka jest szybka – powiedziała Aleksandra Kierznowska.

Na drugim miejscu uplasował się Matas Petraitis z Litwy na koniu Cornet’s Cloud, a trzeci był Daniel Lahmann na koniu Monty Python De L’Amitie. Doskonale pojechali też inni Polacy, na czwartym miejscu konkurs zakończył Andrzej Głoskowski na koniu Verdinale, a na piątym Paweł Jurkowski na koniu Chacon 2.

- Miałem troszkę szczęścia, ale uważam, że bez szczęścia, ciężko pokonać parkur bezbłędnie. Mój koń skakał niesamowicie. Ma 18 lat i jestem bardzo dumny, że na takim koniu mogę jeździć. Od pierwszej przeszkody do ostatniej nie było czasu na oddech. Najważniejsze dla mnie jest to, by pokonywać te parkury bezbłędnie – powiedział Paweł Jurkowski.

Wyniki konkursu tutaj - https://livejumping.com/ap/event/9753/competition/143218

Finał CAVALIADA Dressage Tour 2023/2024

Finał ujeżdżenia wygrała zawodniczka z Niemiec – Lena Hassmann. Jednak mimo tego zwycięstwa, prowadzenie w rankingu z dużą przewagą utrzymała Sandra Sysojeva z Litwy, która stanęła na najwyższym miejscu podium CAVALIADA Dressage Tour. Drugie miejsce zajęła Karolina Mazurek z klubu HEAA Turek, a trzecie Marcin Woldański z Varsovia Dressage Club.

- To już mój piąty sezon od kiedy startuję na CAVALIADZIE i już po raz czwarty wygrywam w rankingu. Za każdym razem starty w CAVALIADZIE to nowa przygoda, doświadczenie i nowe doznania. Już czekam na kolejny cykl, mam nadzieję, że również się na nim pojawię. To niesamowite uczucie stać na podium przy takiej oprawie. Te zawody są bardzo dobrze przygotowane, wszystko jest świetnie zorganizowane, więc to czysta przyjemność tu być i wygrywać – powiedziała Sandra Sysojeva, reprezentująca Klub Sportowy Centurion.

Finały CAVALIADA Open Tour odbyły się o nagrodę Nuba Equi, pod patronatem firmy Douglas oraz o nagrodę TVP Sport, pod patronatem firmy Gatta. W kategorii Gold cały cykl wygrała Julia Koszuta. Drugie miejsce zajęła Lena Kołacka, a trzecie Jacek Muraczewski. W kategorii Silver najlepszą amazonką sezonu okazała się Zofia Trela. Drugie miejsce na podium zajęła Julia Tybulczuk, a trzecie Aleksandra Biedziak.

W ramach CAVALIADY Future konkurs na styl z rozgrywką o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy TORPOL wyłonił następujących zwycięzców: w kategorii Mini najlepsza była Maja Głoskowska na Wedog Pride N Joy, a w kategorii Midi Aleksandra Lewicka na Bubba Zagorka. Już jutro finał tych pasjonujących rozgrywek.

Wyniki tutaj – https://livejumping.com/ap/event/9753/competitions

Rankingi tutaj - https://krakow.cavaliada.pl/pl/zawodnicy/rankingi/

Transmisja online z zawodów tutaj - https://live.cavaliada.pl/

Organizatorem CAVALIADA Kraków jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Kraków, a partnerami Województwo Małopolskie i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.