UWAGA

W związku z decyzją Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, spowodowanej rozprzestrzenianiem się wirusa Equine Herpes Virus (EHV-1), CAVALIADA Kraków nie odbędzie się w terminie 11-14.03.2021  

Organizator: Grupa MTP

CAVALIADA Kraków 2021 już w marcu!

Podziel się

W dniach 11-14 marca 2021 w TAURON Arenie Kraków odbędzie się CAVALIADA – międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Królewskie Miasto Kraków już po raz trzeci zamieni się w międzynarodową stolicę skoków przez przeszkody. Zawody w randze CSI2*-W i CSI1* przyciągną na start najlepszych zawodników z Polski i Europy. Sportowe emocje na najwyższym poziomie zapewni finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Dla zawodników, którzy walczą o punkty i awans do Finału Pucharu Świata który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w Göteborgu, Kraków to ostatni i najważniejszy przystanek w walce o spełnienie marzeń. To właśnie podczas CAVALIADY poznamy trzech najlepszych zawodników naszej ligi, którzy zakwalifikują się do finału.

- Podjęte pięć lat temu rozmowy z Miastem Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie owocują dziś fenomenalną imprezą sportową na światowym poziomie, mimo zwiększonych wymogów organizacyjnych związanych z pandemią COVID-19. Dzięki wzajemnej otwartości, wyznaczeniu wspólnych celów i bardzo dobrej współpracy, od trzech lat konsekwentnie zwiększamy rangę sportową CAVALIADY Kraków – zaczynając w pierwszym roku od zawodów dwugwiazdkowych, przez włączenie Krakowa do rozgrywek zaliczanych do Pucharu Świata w drugiej edycji, aż po tegoroczny Finał Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata. Bardzo się cieszymy, że Miasto Kraków i CAVALIADA zyskują na tej współpracy z każdym rokiem – mówi Filip Bittner, Wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour.

- Cieszymy się, że nasze starania przyniosły efekty i mimo sytuacji epidemicznej,  CAVALIADA Kraków odbędzie się również w tym roku. Dzięki znakomitej współpracy z organizatorami, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, po raz trzeci z rzędu w TAURON Arenie Kraków rywalizować będą najlepsi zawodnicy tej części Europy, a także młodzi adepci jeździectwa. Z roku na rok wzrasta ranga krakowskiej edycji CAVALIADY. Nie bez znaczenia z pewnością jest fakt, że organizowane w naszym mieście wydarzenie spotkało się z doskonałym przyjęciem uczestników i środowiska jeździeckiego, a parkur jednogłośnie uznają za najlepszy w kraju. Niezmiernie miło słyszeć nam takie głosy. Mamy nadzieję, że sytuacja związana z pandemią będzie się poprawiać i na trybunach naszej hali będzie już mogła pojawić się chociaż ograniczona liczba miłośników jeździectwa, z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, z ramienia Gminy Miejskiej Kraków odpowiadającego za współorganizację wydarzenia w stolicy Małopolski.

Program CAVALIADY w Krakowie zagwarantuje kibicom wiele sportowych emocji. Wszystkie konkursy dużej rundy będą jednocześnie zaliczane do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Pierwszy z nich odbędzie się już w czwartek (145 cm, konkurs szybkości), drugi w piątek (150 cm, z rozgrywką), a trzeci w niedzielę w ramach Grand Prix (155 cm, z rozgrywką). Piątkowa duża runda i niedzielne Grand Prix będą jednocześnie konkursami zaliczanymi do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

Bardzo duże szanse na awans ma obecnie czterokrotny Mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński. Reprezentant klubu Agro-Handel Śrem ma na swoim koncie 35 punktów. Komplet 20 punktów zdobył wygrywając Grand Prix w Budapeszcie na koniu Chacco Amicor. Jego najwięksi rywale to Andrius Petrovas z Litwy (37 pkt.), Kristaps Neretnieks z Łotwy (32 pkt.) i Paul-Richard Argus z Estonii (30 pkt.).

CAVALIADA to nie tylko sport na najwyższym poziomie, ale również uwielbiane przez publiczność konkursy rozrywkowe. Również teraz nie zabraknie Potęgi Skoku czy Speed&Music, sztafety i konkursów CAVALIADA Future (dzieci na kucach) oraz powożenia zaprzęgami parokonnymi. Dla mniej doświadczonych zawodników organizator przygotował „Special Round” z konkursami na poziomie 110-115 cm.

Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć w TVP Sport, dostępna też będzie transmisja online na stronie organizatora www.cavaliada.pl.

UWAGA! Kibice, którzy zakupili bilety na odwołane wcześniej wydarzenia - Poznań (grudzień 2020), Lublin (luty 2021), Kraków (luty 2021) i Warszawa (marzec 2021) - przypominamy o obowiązku zgłoszenia chęci zwrotu lub wymiany biletu na voucher lub gadżet. Taką informację zgodnie z regulaminem ToBilet.pl należy przesłać na info@tobilet.pl