Open Tour - najważniejsze informacje
04.01.2024 10:12:22
Zastanawiasz się nad startem podczas CAVALIADA Open Tour? Tutaj znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje!
ZGŁOSZENIA
Zawodnik musi mieć co najmniej 12 lat i posiadać co najmniej III klasę sportową. Koń musi mieć co najmniej 6 lat. W PZJ konieczne będzie wykupienie licencji międzynarodowej dla zawodnika oraz konia, paszport FEI nie jest wymagany. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem PZJ na adres zgloszenia@pzj.pl, w razie pytań prosimy o kontakt z biurem zawodów.
OPEN TOUR 2023/2024
Podczas zawodów cyklu CAVALIADA Tour 2024/2025 – Warszawa 2024, Poznań 2024, Sopot 2025, Kraków 2025 prowadzona będzie klasyfikacja w ramach CAVALIADA OPEN TOUR – punkty do rankingów w dwóch kategoriach (na poziomie 110/115cm oraz na poziomie 120/125) zdobywać będzie można na wszystkich imprezach Touru. Starty na jednej z edycji nie zobowiązują do startów w całym Tourz ani na tej samej wysokości konkursów, ale start na kilku imprezach daje szansę na walkę o podium w klasyfikacji całego CAVALIADA OPEN TOUR! Uroczysta dekoracje klasyfikacji końcowej OPEN TOUR w kategoriach 110 oraz 120 odbędzie się podczas finału na CAVALIADZIE w Krakowie.
ZAPISY NA KONKURSY W RAMACH CSIAm-A
Zgodnie z aktualnym programem zawodów konkursy CSIAm-A planowane są na czwartek, sobotę oraz niedzielę. W ramach zawodów CSIAm zawodnicy mogą jechać konkurs na wysokości 110/115 lub 120/125 cm. Koń może w czasie zawodów startować maksymalnie 3 razy, maksymalnie 1 raz w ciągu dnia.
W przeddzień każdego dnia startów (tj. w środę, w czwartek i w sobotę) do godziny 17.00 zawodnicy muszą dokonać zapisu na kolejny dzień startów. Zawodnicy mogą, ale nie muszą jechać konkursów tej samej wysokości przez wszystkie 3 dni zawodów.
W przeddzień każdego dnia startów zawodnicy muszą zadeklarować czy planują kolejnego dnia start w 110/115cm czy 120/125cm. Jeśli przez wszystkie 3 dni planują Państwo starty na tej samej wysokości i tak codziennie konieczna będzie deklaracja (zapis) na kolejny dzień startów.
Zapisu można będzie dokonać na stanowisku ze specjalnie przeznaczonym do tego komputerem znajdującym się w biurze zawodów lub poprzez aplikację livejumping (dawniej zawodykonne.com) – link do panelu z ‘zapisami na kolejny dzień’ przesłany będzie za pośrednictwem WhatsApp w czasie zawodów.
KONKURSY I DEKORACJE
Trasa parkuru i rodzaj konkursów będą takie same dla 110/115cm i 120/125cm rozgrywanych tego samego dnia. Konkursy będą odbywać się „jeden po drugim” we wszystkie trzy dni. Czas na zapoznanie się z trasą będzie wspólny dla uczestników obu konkursów, przed rozpoczęciem 110/115cm. Dekoracje będą oddzielne po zakończeniu każdego z konkursów. Konkurs 120/125cm będzie rozpoczynał się od razu po dekoracji 110/115cm i podniesieniu przeszkód.
ZAPROSZENIA NA TRYBUNĘ VIP
Zawodnikom CSIAm w ramach opłaty organizacyjnej przysługują dodatkowo dwie wejściówki na Trybunę VIP – opaski VIP odebrać można będzie w biurze zawodów wraz z pakietem powitalnym (prosimy, żeby po opaski VIP zgłosiła się osoba dorosła). Opaski upoważniają do wejścia na Trybunę VIP przez wszystkie 4 dni zawodów.
Opaski zawodnicze – umożliwiają wejście na teren stajni, rozprężalnie, płytę areny głównej (na czas startu i oglądania parkuru), trybunę zawodniczą i inne miejsca/ trasy przeznaczone wyłącznie dla zawodników/ekip zawodniczych. Przysługują zawodnikowi, dwóm osobom towarzyszącym (np. trener/luzak/rodzice) oraz właścicielowi konia.
Opaski Trybuna VIP – umożliwiają przez całe zawody wejście na trybunę VIP i do strefy gastronomicznej VIP. Nie umożliwiają wejścia na teren stajni i do innych stref przeznaczonych dla zawodników. Dodatkowe wejściówki na trybunę VIP można dokupić za pośrednictwem www.tobilet.pl.